Illinois legalizuje małżeństwa homoseksualne. Biskup planuje egzorcyzmy

TVN24

Według bp Thomasa Paprockiego za legalizacją małżeństw homoseksualnych stoi szatantvn24
wideo 2/2

Amerykański biskup Thomas Paprocki planuje zorganizować ceremonię egzorcyzmów w intencji małżeństw homoseksualnych. Według katolickiego biskupa ze Springfield w Illinois za legalizacją małżeństw osób tej samej płci stoi szatan.

W najbliższą środę Pan Quinn, gubernator stanu Illinois podpisze ustawę legalizującą małżeństwa homoseksualne. - Małżeństwa osób tej samej płci pochodzą od diabła i powinny być potępione - uważa bp Thomas Paprocki.

Hierarcha twierdzi, że takie związki są "sprzeczne z planem bożym" i przekonuje, że wszyscy, począwszy od ustawodawców aż po urzędników, którzy będą wydawać pozwolenia na śluby, mają na sumieniu grzech ciężki.

Msza w środę Biskup zaprosił księży i wiernych na ceremonię, którą określił jako "egzorcyzmy i modlitwę błagalną mającą wynagrodzić grzechy małżeństw jednopłciowych". Msza święta w tej intencji jest zaplanowana na 20 listopada w Katedrze Niepokalanego Poczęcia w Springfield, w stanie Illinois. - Musimy modlić się o uwolnienie od tego zła, które przenika nasze państwo i nasz Kościół - tłumaczy bp Paprocki.

Autor: msz//bgr / Źródło: CNN