Homoseksualne światła w Wiedniu. Miasto szykuje się na Eurowizję


Tolerancję wobec różnych orientacji seksualnych ma propagować w Wiedniu... sygnalizacja świetlna. Na zielonym czy czerwonym świetle zamiast pojedynczego "ludzika" - jak w wielu innych miastach świata - pojawiają się pary. Także homoseksualne.

Tradycyjnie na światłach sygnalizatorów, nie tylko w Austrii, pojawia się figurka człowieka, który idzie, gdy światło jest zielone i stoi na czerwonym.

Teraz na prawie 50 sygnalizatorach w stolicy Austrii umieszczone są pary - na jednych heteroseksualne, na innych gejowskie czy lesbijskie. Wizerunek każdej pary uzupełnia serduszko.

Wielu wiedeńczyków zachwyconych

Pary pozostaną na sygnalizatorach do czerwca. W tym czasie w Wiedniu odbędzie się kilka imprez nawołujących do tolerancji, m.in. tęczowa parada i Life Ball - największa europejska impreza charytatywna, poświęcona zbieraniu środków na pomoc dla chorych na AIDS i dla nosicieli wirusa HIV.

Miasto będzie wkrótce gościć również Konkurs Piosenki Eurowizji, który w ubiegłym roku wygrała austriacka drag queen, Conchita Wurst.

Pary na sygnalizatorach krytykuje prawicowa Austriacka Partia Wolności, ale - jak podkreślają media - wielu wiedeńczyków jest tym pomysłem zachwyconych.

Autor: mm//rzw / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości