Świat

"Hołd Mohamedowi Merahowi" zamknięty

Świat


Na prośbę francuskiego ministerstwa spraw wewnętrznych zamknięto stronę na Facebooku poświęconą Mohamedowi Merahowi. 23-latek, który przyznał się do zabicia siedmiu osób w Tuluzie i Montauban zginął w czwartek podczas akcji policyjnej.

Strona o nazwie "Hołd Mohamedowi Merahowi" została utworzona tuż po śmierci mężczyzny. Umieszczono na niej jedno ze zdjęć przedstawiających tego Francuza pochodzenia algierskiego, który przyznał się do zabójstwa trzech żołnierzy w Tuluzie i pobliskim Montauban 11 i 15 marca oraz do zastrzelenia w poniedziałek 30-letniego nauczyciela i trojga dzieci przed szkołą żydowską w Tuluzie.

Do jej zamknięcia stronę "polubiło" ponad 430 osób. Użytkownicy umieszczali na niej komentarze krytykujące policję i chwalące radykalnych islamistów.

W sieci w czwartek pojawiła się także gra o nazwie "Tuluska zemsta". Gracz celuje w twarz Meraha, a każdy celny strzał oznacza udaremnienie ataku.

Merah zginął od snajperskiego strzału w głowę podczas akcji policji w czwartek, po trwającym 32 godziny oblężeniu. Był to akt uprawnionej samoobrony - oświadczył prowadzący sprawę prokurator Francois Molins.

Źródło: PAP