TVN24 | Świat

Brat rozpoznał zaginioną siostrę na zdjęciu na stronie policji. Po 27 latach poszukiwań

TVN24 | Świat

Autor:
akw/adso
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Brat rozpoznał zaginioną 27 lat temu siostrę na policyjnej stronie internetowejtvn24.pl
wideo 2/2
tvn24.plBrat rozpoznał zaginioną 27 lat temu siostrę na policyjnej stronie internetowej

Brat Holenderki, która zaginęła w 1994 roku, po 27 latach przypadkiem zobaczył jej zdjęcie na policyjnej stronie internetowej, wśród wizerunków zmarłych osób o nieznanej tożsamości. Sprawę opisują lokalne media.

Dziennikarze holenderskiej gazety "Algemeen Dagblad" opisali przypadek mężczyzny, który po 27 latach od zaginięcia swojej siostry przypadkiem zobaczył jej zdjęcie na stronie internetowej policji, w sekcji osób niezidentyfikowanych.

Gdy 45-letnia Holenderka zaginęła w styczniu 1994 roku, rodzina bezskutecznie jej poszukiwała. Stołeczni policjanci dziewięć miesięcy później, we wrześniu, znaleźli w jednym z amsterdamskich kanałów ciało niezidentyfikowanej kobiety. Jej tożsamości nie udało się ustalić do ubiegłego miesiąca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Holenderka zidentyfikowana dzięki stronie internetowej policji

W 2020 roku informacje o kobiecie zostały zamieszczone na stronie holenderskiej policji. Jak podaje "AD", brat zaginionej natrafił na nie zupełnie przypadkiem w lipcu 2021 roku. "Skontaktował się ze swoją drugą siostrą i dzięki badaniu DNA udało się ustalić, że była to ich zaginiona siostra" - wyjaśniono.

- Zauważamy, że coraz więcej osób zagląda na naszą stronę internetową i regularnie otrzymujemy wskazówki dotyczące nieznanych zgonów - powiedziała gazecie detektyw Carina van Leeuwen z amsterdamskiej policji.

Policja w Amsterdamie podała, że to czterdziesty przypadek identyfikacji zmarłego w tym mieście w ciągu dziesięciu lat.

Autor:akw/adso

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: politie.nl/ad.nl