TVN24 | Świat

Fiasko "napadu stulecia" przypieczętowane. Policja odzyskała cały łup

TVN24 | Świat

Autor:
mart//rzw
Źródło:
PAP

Jak poinformował szef policji w Amsterdamie, funkcjonariuszom udało się odzyskać cały łup po napadzie na transport kosztowności o wartości szacowanej przez prasę na 50 milionów euro. Do ataku z użyciem broni automatycznej doszło w środę. Aresztowano sześciu sprawców, jeden zginął w strzelaninie z funkcjonariuszami.

- Łup został całkowicie odzyskany – poinformował szef stołecznej policji Frank Paauw w programie "Nieuwsuur" w telewizji publicznej NPO 1. Prasa nazwała napad na transport kosztowności "napadem stulecia".

Paauw potwierdził doniesienia mediów, że kryminaliści porozumiewali się ze sobą po francusku. Zauważył, że napad z użyciem broni automatycznej jest charakterystyczny dla belgijskich i francuskich grup przestępczych. - Wcześniejszy, bardzo brutalny napad na transport kosztowności w 2011 roku, został przeprowadzony przez belgijsko-francuską grupę, która nazwała siebie "gangiem z blizną" – przypomniał.

Pościg i strzelanina

Do ataku na transport kosztowności doszło w środę w północnym Amsterdamie. Między sprawcami a policją wywiązała się strzelanina. Wszczęto pościg z udziałem helikopterów, podczas którego uciekający przestępcy sforsowali policyjną blokadę. Na koniec bezskutecznie próbowali ukryć się w pojemnikach na śmieci.

Ostatecznie aresztowano sześciu sprawców. Jeden z napastników zginął w strzelaninie z policją, a dwóch zostało rannych.

Do strzelaniny doszło w środę w Amsterdamie na zachodzie Holandii
Do strzelaniny doszło w środę w Amsterdamie Google Earth

Autor:mart//rzw

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości