TVN24 | Świat

Na festiwalu muzyki elektronicznej w Hiszpanii zawaliła się scena. Jedna osoba nie żyje

TVN24 | Świat

Autor:
ft
Źródło:
PAP

Na festiwalu muzyki elektronicznej Medusa na plaży w Cullera nieopodal Walencji, w środkowo-wschodniej Hiszpanii zawaliła się w sobotę nad ranem scena. Jedna osoba zginęła na miejscu, a ponad 40 zostało rannych. Policja nakazała ewakuowanie terenu festiwalu.

Do zawalenia się głównej sceny doszło w wyniku nieoczekiwanych, silnych porywów wiatru. Część struktury spadła na bawiącą się publiczność. Uczestnicy w rozmowie z mediami mówili o nagłym zerwaniu się "burzy piaskowej" i "palącym powietrzu", które było jak "czarny dym".

W 5-dniowej imprezie muzycznej Medusa, która rozpoczęła się w piątek, miało uczestniczyć - według organizatorów - 320 tysięcy osób, a bezpieczeństwa pilnowało dwa tysiące policjantów.

Regionalny premier Walencji Ximo Puig przekazał kondolencje rodzinie zmarłego. "To straszny wypadek, który nas wszystkich szokuje" - napisał na Twitterze.

Według krajowej agencji meteorologicznej o godz. 3 w nocy z piątku na sobotę w niektórych miejscach w Walencji temperatura powietrza przekraczała 40 st. C przy prędkości wiatru ponad 80 km/h.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości