Członkowie grupy narkotykowej "ujęci na gorącym uczynku"

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP
Akcja hiszpańskich służb przeciwko przemytnikom narkotyków

Hiszpańska Guardia Civil poinformowała w poniedziałek, że służby rozbiły działającą na terenie Maroka, Włoch i Hiszpanii grupę przestępczą przemycającą duże ilości narkotyków. W sumie funkcjonariusze przejęli 5 ton haszyszu. "W najbliższym czasie spodziewane są kolejne zatrzymania" - podała w komunikacie.

W poniedziałek do popołudnia zatrzymano 8 członków grupy przestępczej, w tym powiązanego z neapolitańską mafią Camorrą obywatela Włoch. Pochodzący z Italii mężczyzna był od kilku lat poszukiwany w swoim kraju m.in. za handel narkotykami.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"W najbliższym czasie spodziewane są kolejne zatrzymania" - podała w komunikacie Guardia Civil, wskazując, że wśród dotychczas ujętych osób są obywatele Maroka, Włoch i Hiszpanii, w tym jeden nieletni. Główna operacja policji przeprowadzona została w andaluzyjskiej miejscowości Conil de la Frontera. Jak podano, członkowie grupy narkotykowej zostali tam "ujęci na gorącym uczynku".

Ze śledztwa wynika, że narkotyki były przerzucane z Maroka łodziami do Andaluzji na południu Hiszpanii, a następnie kierowane do Włoch, a także kilku innych państw Europy. Podczas przeprowadzonej w niedzielę obławy, na terenie kilku miast Andaluzji zarekwirowano poza narkotykami ponad 200 tysięcy euro w gotówce, a także duże ilości biżuterii oraz sprzętu elektronicznego.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP