Świat

Gwiazdy "Slumdoga" dostaną domy

Świat


Rubina Ali i Azharuddin Ismail - dwójka małych aktorów, którzy odegrali dziecięce role w nagrodzonym Oscarami obrazie "Slumdog. Milioner z ulicy" - doczekali się nagrody za swoją pracę. Indyjskie władze poinformowały właśnie, że rodziny dzieciaków dostaną domy.

Władze w Indiach stwierdziły, że Rubina i Azharuddin "przyniosły laury państwu" i dlatego zasługują, by być nagrodzonym.

- Odkąd dzieci przyniosły dumę państwu, muszą dostać domy - stwierdził Amarjeet Singh Manhas, szef lokalnej organizacji mieszkaniowej. Dodał, że władze stanu Maharashtra, gdzie leży Bombaj, przystały na tę propozycje.

To będzie z pewnością nie lada odmiana dla dzieci oraz dla ich rodzin. W chwili obecnej dziewięcioletnia Rubina wraz z bliskimi żyje w jednopokojowej chacie. Z kolei rodzina Azharuddina mieszka w pod plandeką.

Rodziny się cieszą

Wiadomość o nowych domach ucieszyła obie rodziny małych filmowych gwiazd.

Ojciec chłopca, Mohammed, który cierpi na gruźlicę powiedział: - Ta decyzja, to kawałek dobra dla nas.

Radości nie ukrywał też tata Rubiny. - Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mieć stały dach nad głową - cieszył się Rafiq Qureshi.

Nie wiadomo jednak, kiedy obietnica zostanie zrealizowana. Decyzja spotkała się też z krytyką. Niektórzy twierdzą, że krok władz stanowych został podjęty ze względu na zbliżające się w Indiach powszechne wybory.

Rubina i Ismail w brytyjsko-indyjskim obrazie "Slumdog. Milioner z ulicy" wcielili się w role Latiki i Salima - głównych bohaterów z lat dziecięcych.

Film został obsypany nagrodami. Najpierw zdobył cztery Złote Globy, później uhonorowano go aż ośmioma statuetkami Oscara, w tym w kategorii "najlepszy film".

CZYTAJ RELACJĘ Z TEGOROCZNYCH OSCARÓW

Źródło: bbc.co.uk