Chciał ukraść telefon. Miał pecha, napadł na gwiazdę sportów walki

Świat

Polyana Viana pobiła złodziejaDana White/Polyana Viana/Twitter
wideo 2/5

Z obrażeniami głowy trafił do szpitala mężczyzna, który w Rio de Janeiro próbował ukraść telefon kobiecie. "Ofiarą" okazała się Polyana Viana, zawodniczka mieszanych sztuk walki.

Do incydentu doszło, kiedy Polyana Viana czekała przed swym domem na taksówkę. Wówczas podszedł do niej nieznajomy mężczyzna, który przysiadł się i zapytał o godzinę. Sportsmenka odpowiedziała mężczyźnie, ale ten nie zamierzał odchodzić. Zażądał telefonu i powiedział, że jest uzbrojony.

"Teraz zaczekamy na policję"

Viana zdała sobie sprawę, że broń nie mogła być prawdziwa, bo gdy napastnik położył na niej dłoń w kieszeni była "zbyt miękka". Zadała napastnikowi dwa ciosy, po czym mężczyzna się przewrócił.

- Zaczęłam go dusić w uchwycie, potem posadziłam w tym samym miejscu, w którym byliśmy wcześniej i powiedziałam: teraz zaczekamy na policję - relacjonowała później Viana, cytowana przez branżowy serwis sportów walki MMA Junkie.

Po przybyciu służb, napastnik został na miejscu najpierw opatrzony, a potem przewieziony do szpitala. W tym czasie Viana pojechała na posterunek policji złożyć zeznania.

Napastnik sam poprosił, by zadzwoniła na policję

- Wszystko było w porządku. Miałam się dobrze, bo on nie zdążył zareagować. Myślę, że był przerażony, ponieważ szybko zadałam ciosy. Powiedział mi, bym pozwoliła mu odejść. Zarzekał się: pytałem tylko o godzinę – opowiadała Viana.

Relacjonowała też, że gdy mu odmówiła, napastnik sam poprosił, by zadzwoniła na policję. - Bał się, że pobiję go jeszcze bardziej – dodała.

Na posterunku Viana dowiedziała się, że napastnik był już wcześniej aresztowany.

Okazało się, że pistolet, którym mężczyzna próbował zastraszyć kobietę, był wykonany z tektury.

Wymowne zdjęcie

Prezydent UFC Dana White opublikował na Twitterze zdjęcie zawodniczki i rabusia.

"Po lewej stronie Polyana Viana, jedna z naszych wojowniczek i po prawej facet, który próbował ją okraść" - napisał w komentarzu.

"Specjalistka od nokautów"

Zawodniczka stoczyła dotychczas 12 profesjonalnych walk. Zwyciężyła w 10. W UFC jest znana z szybkiego rozprawiania się z przeciwniczkami. Do czasu porażki w sierpniu 2018 r. pięć kolejnych pojedynków wygrała w pierwszej rundzie.

Autor: dp/nb, adso / Źródło: Guardian, MMA Junkie

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/polyana_vianadf