W Budapeszcie obraduje Grupa Wyszehradzka

Premier Morawiecki w Budapeszcie
Premier Morawiecki w Budapeszcie
tvn24
tvn24Do Budapesztu przyleciał Mateusz Morawiecki

Po godz. 11 rozpoczęło się w czwartek w Budapeszcie spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Politycy mają rozmawiać o migracji i budżecie UE oraz podsumują kończącą się prezydencję Węgier w V4.

Węgierska prezydencja w Grupie Wyszehradzkiej formalnie trwać będzie do 30 czerwca, następnie przejmie ją Słowacja. W czwartkowym spotkaniu szefów rządów V4 udział biorą, poza premierem Morawieckim, szefowie rządów: Węgier - Viktor Orban, Czech - Andrej Babisz i Słowacji - Peter Pellegrini.

- Omówione zostaną kwestie dotyczące migracji, wieloletniego budżetu Unii Europejskiej po roku 2020 oraz inne zagadnienia z bieżącej agendy Rady Europejskiej. Podsumowana zostanie także prezydencja węgierska w Grupie Wyszehradzkiej – informowała przed spotkaniem rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Dodała, że premierzy państw V4 przyjmą także program prezydencji słowackiej, która rozpocznie się 1 lipca 2018 roku i potrwa do 30 czerwca 2019 roku.

Autor: adso / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości

Ministerstwo Obrony Ukrainy podziękowało Polsce za wspieranie jej armii w wojnie z Rosją, a przede wszystkim za dostawy armatohaubic Krab, które nazwano "koszmarem" dla rosyjskich okupantów oraz "bronią zwycięstwa".

Polskie Kraby "koszmarem okupantów". Podziękowania z Ukrainy

Polskie Kraby "koszmarem okupantów". Podziękowania z Ukrainy

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP