Świat

Groził Eltonowi, trafił za kraty

Świat

Archiwum TVN24Elton John powiedział w wywiadzie, iż Jezus był "współczującym, wielce inteligentnym gejem"

Mężczyzna, który groził w internecie muzykowi Eltonowi Johnowi, trafił za kratki - poinformowały w czwartek władze USA. 65-letniemu Nealowi Horsleyowi z Georgii (na południu Stanów) stawia się zarzuty zniesławienia i rozpowszechniania gróźb terrorystycznych.

Mężczyzna 28 lutego zamieścił w internecie nagranie wideo, na którym wystawił transparent z napisem "Elton John musi umrzeć". Napis trzymał frontem do budynku, w którym - jak twierdzi - Elton John ma mieszkanie.

Rzecznik piosenkarza Fran Curtis potwierdził, że brytyjski gwiazdor kupił apartament w Atlancie, ale nie udzielił żadnych innych informacji.

"Desakralizacja Jezusa"

Horsleya rozzłościło, że przyznający się do homoseksualizmu Elton John powiedział w wywiadzie jednemu z pism, iż Jezus był "współczującym, wielce inteligentnym gejem, który rozumiał ludzkie problemy".

- To, co zrobił Elton John, to desakralizacja obrazu Jezusa Chrystusa, bluźnierstwo - podkreślił w nagraniu.

Z antyaborcyjną pieśnią na ustach

Horsley powołał wcześniej Partię Praw Stwórcy (CRP) i zgłosił swoją kandydaturę w wyborach na gubernatora stanu w 2010 roku. Kampanię rozpoczął już w lipcu 2008 roku maszerując po centrum swojej miejscowości ze zdjęciem ludzkiego płodu i śpiewając antyaborcyjne pieśni.

O Horsleyu głośno było już pod koniec lat 90., gdy w internecie stworzył stronę internetową z nazwiskami i adresami lekarzy, przeprowadzających w USA aborcje. Organizacja zajmująca się w Stanach Zjednoczonych m.in. edukacją seksualną określiła spis jako "listę celów dla terrorystów".

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN24