Grecja. Brytyjczyk zginął po uderzeniu przez wirujące śmigło helikoptera

Autor:
pp
Źródło:
"Guardian"
Do tragicznego zdarzenia doszło na lądowisku pod Atenami
Do tragicznego zdarzenia doszło na lądowisku pod Atenami
Google Maps
Google MapsDo śmiertelnego wypadku doszło na lądowisku pod Atenami

Trzy osoby zostały zatrzymane po śmierci 21-letniego Brytyjczyka pod Atenami, który został zabity przez wirujące śmigło helikoptera. Według greckich mediów, mężczyzna próbował zrobić sobie selfie wysiadając z wyczarterowanej na Mykonos maszyny.

Greckie władze przekazały, że pilot samolotu i dwóch inżynierów naziemnych zostało zatrzymanych po incydencie. "Nasze śledztwo skupiło się na możliwym zaniedbaniu" - powiedziało źródło policyjne. "Z zeznań świadków, w tym trzech przyjaciół, którzy podróżowali z mężczyzną, wyłoniły się podstawowe pytania - dlaczego śmigło nie było zatrzymane, gdy pasażerom pozwolono zejść z pokładu" - dodało.

Do tragedii doszło w poniedziałek. 21-letni Brytyjczyk Jack Fenton zginął na miejscu. Miał wrócić do Wielkiej Brytanii prywatnym odrzutowcem po wakacjach z rodzicami na Mykonos.

MykonosShutterstock

Greckie media podały, że student Oxford Brookes został uderzony przez tylne śmigło helikoptera w czasie próby zrobienia sobie selfie w ciągu kilku sekund od lądowania helikoptera Bell 407 na lądowisku w pobliżu Spaty pod Atenami.

Grecka gazeta "Protothema" podała, że służby na lądowisku wyprowadziły pasażerów z samolotu, ale "Fenton, który jako pierwszy wysiadł z maszyny, niespodziewanie zawrócił i podszedł do śmigłowca, gdy jego silniki były jeszcze w ruchu".

Helikopter Bell 407 (zdjęcie ilustracyjne)Shutterstock

Według mediów pilot może usłyszeć zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Rodzice Fentona, którzy lecieli w drugim wyczarterowanym helikopterze, na początku byli nieświadomi tragedii. Ich pilot został zaalarmowany o tragicznym zdarzeniu, po czym maszyna została przekierowana na międzynarodowe lotnisko w Atenach.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp

Źródło: "Guardian"

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości