TVN24 | Świat

Granica USA z Meksykiem i Kanadą pozostanie zamknięta. Restrykcje przedłużone

TVN24 | Świat

Autor:
mart//now
Źródło:
PAP

Co najmniej do 21 lipca granica lądowa USA z Kanadą i Meksykiem pozostanie zamknięta dla podróży, które nie są uznane za niezbędne - poinformował amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Z powodu pandemii COVID-19 granicę zamknięto w marcu zeszłego roku.

Granice lądowe USA z Kanadą i Meksykiem miały zostać otwarte w poniedziałek, jednak zdecydowano się przedłużyć ich zamknięcie o 30 dni. Wcześniej podobny krok ogłosiła Kanada. Restrykcje przedłużane są co miesiąc.

Kanada uzależnia otwarcie granic od szczepień

Strona amerykańska poinformowała, że zamierza konsultować się z Kanadą i Meksykiem na poziomie grup roboczych co dwa tygodnie, aby ustalić warunki trwałego łagodzenia obostrzeń.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Granica USA z Meksykiem Shutterstock
Granica USA z Meksykiem Shutterstock

Część kongresmenów i społeczności żyjące po obu stronach granicy apelują o zniesienie restrykcji wobec zbliżającego się letniego szczytu podróży turystycznych.

Premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział już, że granica z USA pozostanie zamknięta do czasu aż 75 proc. Kanadyjczyków otrzyma co najmniej pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, a 20 proc. otrzyma dwie dawki.

Według źródeł w Waszyngtonie strona amerykańska nie uzależnia otwarcia granic od konkretnych wskaźników dotyczących odsetka zaszczepionych osób.

Autor:mart//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: