Ostrzał zabytkowej katedry, ranni dziennikarze

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Trzech dziennikarzy zostało rannych w wyniku ostrzału przeprowadzonego przez wojska Azerbejdżanu w mieście Szuszi w Górskim Karabachu - poinformowały władze regionu. Jeden z rosyjskich reporterów w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Rosyjski dziennikarz, będący w stanie ciężkim, pracuje dla portalu Siegodnia. Drugi z rannych pracowników mass mediów to obywatel Armenii, a trzeci, jak podaje agencja TASS, to także Rosjanin, korespondent portalu Oficerowie Rosji. Dziennikarze zostali ranni podczas drugiego w czwartek ostrzału zabytkowej ormiańskiej katedry Ghazanchetsots (Świętego Zbawiciela) w mieście Szuszi, często nazywanym "Jerozolimą Górskiego Karabachu", położonym około 15 kilometrów na południe od stolicy Górskiego Karabachu, Stepanakertu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Jak przypomina agencja AFP, Szuszi i Stepanakert od kilku dni są obiektem ataków wojsk azerbejdżańskich. Oficjalna liczba ofiar walk o Górski Karabach od rozpoczęcia działań wojennych 27 września to ponad 400 zabitych, w tym około 50 cywilów.

Putin zaprasza do Moskwy szefów dyplomacji Armenii i Azerbejdżanu

Prezydent Rosji Władimir Putin zaprosił na piątek do Moskwy ministrów spraw zagranicznych Armenii i Azerbejdżanu, by porozmawiać z nimi o uregulowaniu konfliktu w Górskim Karabachu - poinformowała w czwartek służba prasowa Kremla "Po serii rozmów telefonicznych Władimira Putina z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem i premierem Armenii Nikolem Paszynianem prezydent Rosji wezwał do zaprzestania działań zbrojnych w konflikcie o Górski Karabach ze względów humanitarnych, dla wymiany ciał poległych i jeńców" - poinformował w czwartek Kreml.

"W celu przeprowadzenia konsultacji w tych sprawach, przy udziale ministra spraw zagranicznych Rosji, prezydent Rosji zaprosił do Moskwy na 9 października ministrów spraw zagranicznych Armenii i Azerbejdżanu"- oświadczył Kreml.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: