Świat

Google honoruje Lema mini-grą

Świat

google.plAmerykanie też czytali Lema

Jak się okazuje internetowy amerykański gigant ma swoich szeregach fanów twórczości Stanisława Lema. Z okazji 60. rocznicy wydania powieści "Astronauci" Google przygotował specjalną mini-grę, która została umieszczona w miejscu tradycyjnego logo firmy - nad okienkiem wyszukiwania.

Jak zauważa między innymi "Guardian", to jak do tej pory jedno z najbardziej złożonych i skomplikowanych uhonorowań tego rodzaju, które Google umieściło na swojej głównej stronie.

Cała mini-gra jest narysowana charakterystyczną kreską, wzorowaną na pracach Daniela Mroza, który między innymi ilustrował "Cyberiadę" Lema.

Zabawa polega na tym, by pomóc postaci, przypominającej satyryczny wizerunek Lema w "intelektualnym" starciu z kolejnymi robotami i maszynami. Po kolei rozwiązujemy trzy proste zadania, dzięki którym "Lem" zbiera części konieczne do ukończenia wielkiego robota o wielu rękach.

Google w ten sposób honoruje fakt wydania 60 lat temu powieści Lema - "Astronauci". Było to w znacznej mierze przełomowe dzieło w karierze pisarza, ponieważ od jego wydania w 1951 roku stał się powszechnie znany. Powieść stała się bestsellerem i była wielokrotnie wznawiana.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: google.pl