Gloryfikujesz Kaddafiego? Trafisz za kratki

 
wikipedia.orgMuammar Kaddafi zginął podczas oblężenia Syrty w ubiegłym roku

Gloryfikowanie obalonego i zabitego w ubiegłym roku dyktatora Libii Muammara Kaddafiego i jego reżimu będzie karane więzieniem - ogłosiła w specjalnym dekrecie rządząca Libią Narodowa Rada Libijska (NRL).

"Gloryfikowanie w jakiejkolwiek formie Muammara Kaddafiego, jego synów i jego idei (...) bądź wychwalanie jego reżimu i jego współpracowników" będzie karane więzieniem, zgodnie z opublikowanym w prasie dekretem w tej sprawie - głosi komunikat NRL.

"Podlega karze więzienia każdy, kto rozpowszechnia podczas wojny fałszywe pogłoski (...) mogące szkodzić przygotowaniom do zbrojnej obrony kraju lub służące do siania paniki wśród ludności i podkopywania morale obywateli" - napisano w dokumencie. Dekret stwierdza również, że "sytuacja w jakiej znajduje się nasz kraj uważana jest za stan wojny".

Przeciwko przeciwnikom rewolucji

Drugi ogłoszony w środę dekret NRL, który będzie obowiązywał w okresie przejściowym, przewiduje kary pozbawienia wolności dla wszystkich osób, które "próbują dokonywać zamachów na rewolucję (libijską) z 17 lutego lub obrażają religię muzułmańską, bądź władze państwa i jego instytucje".

Kolejny dekret ogłoszony w środę przez NRL przekazuje pod kontrolę władz sądowych wszelkie dobra nagromadzone przez rodzinę Kaddafiego i wielu osobistości jego reżimu. Dekret zawiera listę tych osób i dóbr.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org

Pozostałe wiadomości