Gigantyczny pożar ugaszony

Aktualizacja:

W niedzielę nad ranem strażakom udało się ugasić pożar na Camden Market w północnym Londynie. Dziewięciometrowe płomienie gasiło 20 wozów straży pożarnej i ponad 100 strażaków. Mimo, że dzielnica Camden Town jest słynna z nocnego życia, nikomu nic się nie stało.

Pożar wybuchł po godzinie 20. Jego gaszenie trwało kilka godzin.

- Mimo, że ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, strażakom udało się nad nim zapanować i zakończyli już akcję. Policja potwierdza, że nie ma doniesień o ofiarach - powiedział TVN24 Krzysztof Ruszczyński z radia HeyNow. Dodał, że pożar wybuchł w części magazynowej rynku i przesuwał się na okoliczne sklepy.

Krzysztof Ruszczyński z radia HeyNow
Krzysztof Ruszczyński z radia HeyNowTVN24

Kilkadziesiąt osób mieszkających w pobliżu targu zostało ewakuowanych i spędziło noc w tymczasowych schroniskach. Ulice wokół Camden Market zostały zamknięte dla ruchu na najbliższe kilka dni, gdyż policja i straż pożarna obawiają się zawalenia budynków. Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną pożaru, w wyniku którego zniszczony został między innymi pub Hawley Arms, gdzie często spotkać można gwiazdy showbusinessu, takie jak choćby piosenkarka Amy Winehouse i supermodelka Kate Moss.

Czym jest Camden Market?

Targ Camden Market jest największym ulicznym targiem w Wielkiej Brytanii i czwartą najchętniej odwiedzaną atrakcją turystyczną miasta. Każdego tygodnia odwiedza go około 500 tysięcy osób.

Na jego terenie znajduje się także masa pubów i lokali nawiedzanych przez londyńską bohemę. Rynek jest też centrum muzyki popularnej i mody, promieniującym na całą Wielką Brytanię i poza jej granice.

jak/tr/mgk

Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości