TVN24 | Świat

Motor zderzył się z ciężarówką przewożąca materiały wybuchowe. Zniszczonych 500 budynków

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
Reuters

Olbrzymia eksplozja zniszczyła dziesiątki budynków i zabiła co najmniej 17 osób w Apiate, miejscowości położonej na południowym zachodzie Ghany. Do wybuchu doszło, gdy ciężarówka przewożąca materiały wybuchowe do kopalni złota zderzyła się z motocyklem.

Do eksplozji doszło w momencie, gdy motocykl wjechał pod ciężarówkę przewożącą materiały wybuchowe należące do firmy Maxam, która zmierzała do kopalni złota w Chirano, prowadzonej przez kanadyjską firmę Kinross. Rzecznik firmy potwierdził, że doszło do incydentu doszło około 140 kilometrów od kopalni.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Zastępca dyrektora generalnego Krajowej Organizacji Zarządzania Katastrofami Seji Saji Amedonu powiedział, że w wyniku olbrzymiej ekplozji w Apiate, miejscowości położonej między Bogoso i Bawdie, zniszczeniu uległo 500 budynków. Stwierdził, że w wyniku tego zdarzenia zginęło co najmniej 10 osób. Amerykańska telewizja CNN pisze o co najmniej 17.

Prezydent Ghany składa kondolencje

"Pobliska społeczność, ze względu na swoje bezpieczeństwo została poinformowana o konieczności opuszczenia obszaru na czas odbudowy" – podała policja w oświadczeniu. Pobliskie miejscowości zostały poproszone o otwarcie swoich budynków użytku publicznego – w tym sal lekcyjnych i kościoła – dla ocalałych.

"To naprawdę tragiczny incydent. W imieniu rządu składam głębokie kondolencje rodzinom zmarłych" - napisał na Twitterze prezydent Ghany Nana Akufo-Addo.

Autor:asty

Źródło: Reuters