TVN24 | Świat

Francuska armia "wyeliminowała" przywódcę Al-Kaidy w Mali

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Minister obrony Francji Florence Parly poinformowała w piątek na Twitterze, że francuska armia na północy Mali wyeliminowała lidera Al-Kaidy na region Sahelu. Był odpowiedzialny za porwanie i śmierć dwojga francuskich dziennikarzy w 2013 roku.

Islamista, związany z organizacją terrorystyczną Al-Kaida, był odpowiedzialny za porwanie i śmierć dwojga francuskich dziennikarzy radia RFI (Radio France Internationale) w 2013 roku.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"5 czerwca, w ramach operacji Barkhane, żołnierze wpadli na trop terrorystów przygotowujących atak w malijskim mieście Aguelhok" – przekazała minister. "Wyeliminowano czterech, wśród nich był Baye Ag Bakabo, odpowiedzialny za porwanie dziennikarzy" – dodała.

Rezultat ostatniego działania "ilustruje jeden z priorytetów Francji w Sahelu: położyć kres działalności wiodących grup terrorystycznych w tym regionie" – podkreśliła minister Parly.

2 listopada 2013 roku dwoje dziennikarzy, Ghislaine Dupont i Claude Verlon zostało uprowadzonych i zamordowanych przez dżihadystów. Stało się to kilka miesięcy po przeprowadzonej przeciwko terrorystom francuskiej operacji Seval.

Kraje SaheluPAP

Autor:asty

Źródło: PAP