Tajemnicze ukłucia w francuskich klubach nocnych. Zatrzymano dwóch podejrzanych

Autor:
ads//now
Źródło:
PAP
Klub nocny
Klub nocnyReuters
wideo 2/3
ReutersKlub nocny

Zaczęło się od skargi młodej kobiety, która twierdziła, że została ukłuta strzykawką. Francuska prokuratura poinformowała, że zatrzymano dwóch mężczyzn w związku z tajemniczymi ukłuciami, do których dochodziło w klubach nocnych i dyskotekach. Obaj nie przyznają się do winy.

Do zatrzymania doszło w związku ze skargą młodej kobiety, która twierdzi, że została ukłuta strzykawką w klubie nocnym w nocy z 10 na 11 czerwca w miejscowości Six-Fours-les-Plages na południu kraju. Zeznania potwierdziły nagrania z monitoringu.

Dwaj zatrzymani mężczyźni pochodzenia tureckiego trafili do aresztu w Tulonie. Nie przyznają się do winy. U jednego z nich śledczy znaleźli cztery strzykawki, dwie igły i ampułki leku wydawanego wyłącznie na receptę - przekazała prokuratura, nie precyzując, jaki to lek. Podejrzany zapewniał, że przedmioty te należały do jego żony, pielęgniarki - podała stacja BFM TV.

Sprawcom doprowadzenia do uszczerbku na zdrowiu u ofiar ukłuć, które skarżą się w ich następstwie na różne dolegliwości, w tym omdlenia, grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenia od ponad tysiąca ofiar

Już ponad tysiąc osób złożyło skargę w związku z tajemniczymi ukłuciami w klubach nocnych w różnych regionach Francji. Ofiary czasami chorują i odczuwają uderzenia gorąca, zawroty głowy, tracą przytomność lub czucie. Skutki ukłuć - na jakie się skarżą - u niektórych występują natychmiast, a u innych dopiero po pewnym czasie.

W maju francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych apelowało o zachowanie ostrożności w klubach.

Autor:ads//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości