TVN24 | Świat

Wezwanie do strajku pilotów w Air France i Transavia

TVN24 | Świat

Autor:
ft/adso
Źródło:
Reuters, PAP, TVN24 Biznes
Samoloty Air France na podparyskim lotnisku Charles de Gaulle [wideo archiwalne]
Reuters ArchiveSamoloty Air France na podparyskim lotnisku Charles de Gaulle [wideo archiwalne]

Związek zawodowy pilotów Alter wezwał w czwartek swoich członków do strajku w liniach lotniczych Air France oraz należących do nich tanich liniach Transavia - przekazała agencja Reutera. Strajk ma się odbyć 25 czerwca. 

Związek zawodowy Alter, który zrzesza około 10 procent pilotów linii Air France, przekazał w oświadczeniu, że protest związany jest z warunkami pracy, które – jak twierdzi – "prowadzą do zwiększającego się zagrożenia dla bezpieczeństwa".

Agencja Reutera zwróciła uwagę, że protest ma się odbyć w momencie, gdy europejski rynek lotniczy boryka się z problemami kadrowymi. Jednocześnie, po raz pierwszy od 2019 roku, zbliżający się sezon letni będzie w większości wolnym od ograniczeń związanych z pandemią COVID-19.

Strajk w Tunezji

W czwartek prowadzony jest strajk obsługi lotnisk w Tunezji, w związku z czym wstrzymane zostały wszystkie loty do tego kraju. Komunikat o utrudnieniach wydała polska ambasada, a biuro podróży Itaka poinformowało, że jedno z połączeń "zostało zupełnie odwołane".

Związek ogłosił ogólnokrajowy strajk pracowników przedsiębiorstw państwowych w "obronie praw pracowniczych" po tym, jak rządu zdecydował o zamrożeniu płac w ramach pakietu reform, którego celem jest osiągnięcie porozumienia w sprawie pożyczki w wysokości 4 mld dolarów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/adso

Źródło: Reuters, PAP, TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości