TVN24 | Świat

Dziura w ścianie celi francuskiego więzienia. Próba ucieczki jak w "Skazanych na Shawshank"

TVN24 | Świat

Autor:
lukl/adso
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Więzienie Fresnes pod Paryżem
Google EarthWięzienie Fresnes pod Paryżem

We Francji udaremniono próbę ucieczki z jednego z największych zakładów penitencjarnych. Uciekinierka, która w ścianie swojej celi wydłubała dziurę i zjechała na powiązanych ze sobą prześcieradłach, została schwytana - przekazało ministerstwo sprawiedliwości w Paryżu.

Francuski resort cytowany przez radio France Info poinformował, że kobieta próbowała uciec w niedzielę rano i wtedy ją zatrzymano. Okazało się, że udało jej się wydłubać dziurę w ścianie celi. Przez nią przepuściła związane prześcieradła i po nich "zjechała" na ziemię.

Straż więzienna natychmiast przeprowadziła inspekcję wszystkich kobiecych cel w więzieniu Fresnes, znajdującym się pod Paryżem.

Ucieczka przypomina główną oś opowiadania Stephena Kinga oraz filmu "Skazani na Shawshank" w reżyserii Franka Darabonta z 1994 roku na podstawie tej prozy. Jeden z najsłynniejszych filmów lat 90. był nominowany m.in. do siedmiu Oscarów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Śledztwo w sprawie ucieczki zostało już wszczęte - poinformowało ministerstwo. Resort dodał, że w budżecie na przyszły 2022 rok, na zabezpieczenia w Fresnes zaplanowano finansowanie w wysokości 4,5 mln euro.

31-letnia więźniarka według francuskich mediów podejrzana jest o sympatyzowanie z tzw. Państwem Islamskim (IS). Przed osadzeniem w więzieniu, kobieta pojechała do Syrii, by dołączyć do IS.

Autor:lukl/adso

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: CC BY-SA 3.0