TVN24 | Świat

Podejrzana paczka porzucona na stacji. Paryski dworzec ewakuowany

TVN24 | Świat

Autor:
momo
Źródło:
Reuters, France Bleu, Le Parisien
Dworzec kolejowy Gare du Nord w Paryżu ewakuowany
Google MapsDworzec kolejowy Gare du Nord w Paryżu ewakuowany

Paryski dworzec kolejowy Gare du Nord został w środę po południu ewakuowany w związku z "zagrożeniem bombowym". Na stacji zauważono podejrzany bagaż. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać ludzi zgromadzonych przed dworcem i ochraniających ich policjantów.

Paryska policja otrzymała zgłoszenie o podejrzanym pakunku około godziny 15:45.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

SNCF, francuski państwowy przewoźnik kolejowy, poinformował w środę, że decyzją policji dworzec Gare du Nord został ewakuowany w związku z zagrożeniem bombowym. "Ruch na stacji w obie strony został wstrzymany" - przekazano w oświadczeniu.

Dziennikarz Agencji Reutera Kevin Cooms, którego pociąg Eurostar do Londynu został opóźniony w związku z incydentem, powiedział, że przed stacją czekały setki ludzi. Jak relacjonował, policjantom, którzy pojawili się na dworcu, towarzyszył pies policyjny.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, przedstawiające tłumy zgromadzonych przed dworcem i liczne patrole policji.

Gare du Nord to ruchliwy węzeł kolejowy, obsługujący północną Francję, a także połączenia międzynarodowe z Londynem i Brukselą - pisze Reuters.

Autor:momo

Źródło: Reuters, France Bleu, Le Parisien