Franciszek: Czytajcie codziennie Ewangelię. Dobrze nam to zrobi

Świat

tvn24Papież Franciszek błogosławi zebranych pielgrzymów pod oknem Pałacu Apostolskiego podczas modlitwy Regina Coeli na Placu Świętego Piotra.

Podczas spotkania z wiernymi w wielkanocny poniedziałek w Watykanie papież Franciszek mówił m.in., że radość ze Zmartwychwstania nie jest "makijażem". - Ona płynie ze środka, prosto z serca - mówił papież przed południową maryjną modlitwą Regina coeli.

Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych na placu Świętego Piotra Franciszek zachęcił ich do tego, by radość Zmartwychwstania "odciskała się w sercach" i widoczna była w ich życiu.

Papież: Czytajcie Ewangelię

- Pozwólmy, aby radosne zdumienie niedzieli wielkanocnej rozbłyskiwało w myślach, spojrzeniach, zachowaniu, w gestach i słowach - podkreślił papież. Dodał, że ten, kto tego doświadcza, "zdolny jest, by nieść promień światła Zmartwychwstania w różnych życiowych sytuacjach. Zarówno tych szczęśliwych, czyniąc je jeszcze piękniejszymi i chroniąc przed egoizmem, a także bolesnych niosąc pogodę ducha i nadzieję".

Franciszek polecił wiernym, aby w tym tygodniu codziennie czytali rozdziały Ewangelii na temat Zmartwychwstania. - Dobrze nam to zrobi - powiedział.

Autor: jl//kdj / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: