Świat

Franciszek "ćwierknął". Także po polsku

Świat

Twitter.comTwitter Franciszka już działa

Franciszek w niedzielę nie tylko odprawił pierwszą modlitwę Anioł Pański, ale też zadebiutował na Twitterze. Tuż po godz. 12 jego pierwsze słowa w sieci pojawiły się na oficjalnym profilu Stolicy Apostolskiej w tym serwisie społecznościowym.

Papież w sieci

Twitter Stolicy Apostolskiej działa od ponad roku. W czasie pontyfikatu Benedykta XVI zyskał ponad 1,6 mln osób, które na stałe śledziły aktywność Głowy Kościoła w serwisie.

Popularność papieża Franciszka w sieci może przebić tę jego poprzednika. Otwartość, z jaką nowy papież odnosi się do wiernych jest tematem poruszanym w mediach od momentu jego wyboru przez konklawe, co miało miejsce w środę 13 marca.

W chwili pojawienia się białego dymu nad kopułą Kaplicy Sykstyńskiej, gdzie obradowali kardynałowie, na Twitterze wieść o wyborze następcy Św. Piotra była komentowana z częstotliwością 130 tys. "ćwierknięć" na minutę.

W ciągu doby po objęciu funkcji papieża do jego twittera "dopisało się" ponad 200 tys. nowych użytkowników. W kolejnych dniach na Facebooku powstały setki profili i stron poświęconych Franciszkowi.

Autor: adso/tr/k / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter.com

Tagi:
Raporty: