discovery+ ogłasza premierę wyjątkowego filmu dokumentalnego o papieżu Franciszku

Autor:
red.
Źródło:
TVN
discovery+discovery+

Discovery+, streamingowy lider formatów non-fiction, zapowiedział globalną premierę głośnego dokumentu "Francesco", którego autorem jest Evgeny Afineevsky. Nominowany do Oscara reżyser i producent uchyla drzwi do niedostępnego na co dzień świata papieża Franciszka. Film jest formatem discovery+ Originals i w nadchodzących miesiącach odbędzie się jego globalna premiera, w tym także w Polsce – w kolekcji discovery+ na Playerze.

"Francesco" pozwala z bliska przyjrzeć się posłudze papieża Franciszka, który do trudnych i złożonych problemów podchodzi z ogromną pokorą, mądrością i otwartym sercem. W filmie poruszane są takie zagadnienia jak: zmiany klimatu, kwestie migracji i przyjmowania uchodźców, wzmocnienie pozycji kobiet, wykorzystywanie seksualne i tematy LGBTQ czy pandemia COVID-19. Produkcja zabiera widzów w podróż, która zwraca uwagę na niespotykaną empatię lidera dającego nadzieję w tych bezprecedensowych czasach. Twórcy filmu rozważają nowe podejścia do stylu życia i kierunków rozwoju społeczeństwa w XXI wieku.

Oprócz niezwykle bliskiego spojrzenia na codzienność Franciszka, film przedstawia papieża z perspektywy osób, które się z nim zetknęły. Twórcy rozmawiają z bratankiem Jose Ignacio Bergoglio, Jego Świątobliwością Papieżem Benedyktem XVI, ofiarą i działaczem na rzecz ofiar molestowania seksualnego Juanem Carlosem Cruzem oraz rzeczniczką uchodźców, siostrą Normą Pimentel. "Francesco" maluje portret człowieka, który poświęcił swoje życie jednoczeniu ludzi, aby świat stał się prawdziwą globalną społecznością.

Jego Świątobliwość Papież FranciszekPhotographic Service L'Osservatore Romano/discovery+

Globalna premiera filmu "Francesco" zaplanowana jest wiosną tego roku. Tytuł pojawi się również w Polsce. Będzie go można obejrzeć na platformie Player, w kolekcji discovery+. 

- Premiera filmu "Francesco" na discovery+ to dla nas ogromny powód do dumy. Produkcja pozwala z bliska przyjrzeć się jednemu z najbardziej cenionych i wpływowych przywódców świata, papieżowi Franciszkowi. Bardzo cieszymy się, że nad tym ważnym projektem możemy współpracować z tak utalentowanym narratorem, jak Evgeny. To przykład na to, że potrafimy rozszerzać ofertę discovery+ w taki sposób, by odbiorcy na całym świecie zyskiwali dostęp do coraz większej liczby różnorodnych produkcji oryginalnych - mówi Lisa Holme, Group SVP of Content and Commercial Strategy, Discovery, Inc.

- Jestem niezmiernie zaszczycony, że papież Franciszek pozwolił mi być świadkiem swojej działalności i stworzyć ten inspirujący przekaz poświęcony najbardziej palącym problemom, przed którymi stoi dziś ludzkość. Jego zaangażowanie na rzecz ludzi na całym świecie wyprowadzi nas z tego trudnego momentu. Dla wielu Ojciec Święty jest latarnią wskazującą drogę. Każdego dnia pokazuje nam, jak budować lepsze jutro - mówi Evgeny Afineevsky, reżyser i producent dokumentu. 

"Francesco" to format discovery+ Originals. Reżyserem i głównym producentem jest Evgeny Afineevsky. Za produkcje odpowiadają również: Den Tolmor, Eric Esrailian, Teri Schwartz, a producentami wykonawczymi są: Ted Hope, Colleen Camp, Mark Monroe, Tomas Srovnal, Michelle Bertran Neve, Svetlana Chistyakova, Bonnie Abaunza, Bohdan Batruch, Regina K. Scully, Elba Luis Lugo, Geralyn White Dreyfous, Robert Fyvolent. Firmami produkcyjnymi są Afineevsky-Tolmor Production wraz z UCLA School of Theatre, Film and Television (UCLA TFT), PFX - Postproduction and Visual Effects Studio, we współpracy z Diamond Docs. Za usługi doradcze w zakresie dystrybucji odpowiada ICM Partners. Umowa została wynegocjowana przez ICM Partners w imieniu twórców filmu.

discovery+ to globalny serwis streamingowy Discovery, oferujący najlepsze treści non-fiction na świecie. discovery+ ruszyło w Polsce 8 grudnia w ramach oferty Playera. Użytkownicy serwisu otrzymali wyłączny dostęp do produkcji własnych Discovery pod marką discovery+ Originals oraz popularnych polskich i zagranicznych serii, w ramach kategorii tematycznych, takich jak m.in. "Gorączka złota", "Dzika Alaska", "Przygoda i odkrywanie", "Lifestyle", "Kryminalne zagadki", "Ciekawość". Po raz pierwszy w historii programy Discovery są dostępne na taką skalę w serwisie online na życzenie.

Autor:red.

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: Photographic Service L'Osservatore Romano/discovery+

Pozostałe wiadomości