Świat

Fossett szukany przez Google

Świat

Aktualizacja:
TVN24Fosset zaginął prawie trzy miesiące temu

Wciąż trwają poszukiwania zaginionego 3 września Steve'a Fossetta. Teraz, oprócz samolotów, w poszukiwaniach użyto programu Google Earth.

By pomóc w poszukiwaniach Fossetta, internetowa wyszukiwarka Google udostępniła najświeższe zdjęcia stanu Nevada. Dzięki nim, przy wykorzystaniu systemu Mechanical Turk, ludzie z całego świata mogą brać udział w poszukiwaniach zaginionego łowcy przygód.

Po zalogowaniu się na stronie Amazon Mechanical Turk i ściągnięciu uaktualnionych zdjęć, użytkownicy Google Earth mogą poszukiwać na nich pozostałości samolotu Fosseta. Według twórców systemu, samolot Amerykanina miałby na zdjęciu rozmiary ok. 21x30 pikseli.

Dość sceptyczna względem takiej formy poszukiwań jest major Cynthia Ryan z Nevada Civil Air Patrol. Jej zdaniem jest mało prawdopodobne, by internauci znaleźli coś, co umknęło wojskowym satelitom.

Steve Fossett zaginął 3 września, kiedy to w swoim jednosilnikowym samolocie poszukiwał odpowiedniego miejsca do bicia kolejnego rekordu. Poszukiwania utrudnia fakt, że przed startem nie zgłosił planu lotu. Obszar poszukiwań obejmuje 44 tysiące kilometrów kwadratowych głównie w stanie Nevada i częściowo w Kalifornii.

Źródło: CBS, BBC, Wikipedia, gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24