Film o byłej żonie Putina przemknął przez rosyjską NTV. Zdążyli obejrzeć na Dalekim Wschodzie

kremlin.ruKawalerskie życie Putina na macie

Rosyjska prorządowa telewizja NTV przygotowała materiał o "rzekomym" - jak podkreślono - zamążpójściu byłej żony prezydenta Władimira Putina, Ludmiły. Reportaż zdążyli obejrzeć mieszkańcy Dalekiego Wschodu Rosji. W innych regionach kraju już nie, bo film został zdjęty z ramówki.

Trzyminutowy dokument pt. "Znowu zamężna?” NTV wyemitowała we wtorek w programie "Podsumowanie Dnia". W reportażu dziennikarz tej stacji podkreślał, że rosyjski internet "żyje" doniesieniami o życiu osobistym byłej żony Putina.

"Świadectwa zawarcia małżeństwa nikt nie widział, wnioski w tej sprawie zostały wyciągnięte na podstawie dokumentów dotyczących nieruchomości, których właścicielami byli Władimir i Ludmiła Putin, a także ich córki" – mówił dziennikarz NTV.

"Rzekomy mąż"

Autorzy materiału podkreślili, że była żona Putina najprawdopodobniej zmieniła nazwisko na Oczeretna. "Na jej stronie na Facebooku widnieje jednak jej poprzednie nazwisko. Ludmiła na portalu zamieszcza zdjęcia kotów i kontaktuje się z przyjaciółmi, wśród których jest jej rzekomy mąż - dyrektor Centrum Rozwoju Relacji Interpersonalnych, 37-letni Artur Oczeretny" – przekazała stacja.

Portal rosyjskiej gazety "RBK" napisał, że reportaż obejrzeli jedynie mieszkańcy Dalekiego Wschodu Rosji. Ci, którzy mieszkali w europejskiej części kraju, zobaczyli coś innego - materiał ze strzelaniny na ulicach Moskwy.

"Mieszkańcy syberyjskich regionów w innej strefie czasowej, po przerwie reklamowej zobaczyli prowadzących program, którzy się z nimi pożegnali" - napisał portal yodnews.ru. Opublikował fragment reportażu o żonie Putina na Twitterze.

"Wybraniec"

NTV nie wyjaśniła, z jakich powodów zdjęła zapowiadany wcześniej reportaż o Ludmile Putin z anteny. Nie odpowiedziała także na pytanie gazety "RBK", w jakich regionach Rosjanie zdążyli go obejrzeć.

O tym, że była żona Władimira Putina, 58-letnia Ludmiła, ponownie wyszła za mąż, napisał 19 stycznia rosyjski portal Sobiesiednik. Wiadomość o zmianie nazwiska przez Ludmiłę Putin podchwycili i zweryfikowali także aktywiści z utworzonego przez Aleksieja Nawalnego Funduszu Walki z Korupcją.

Władimir Putin ogłosił informację o rozwodzie z Ludmiłą Putin w lipcu 2013 r.

Autor: tas//rzw / Źródło: rbc.ru, yodnews.ru

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Pozostałe wiadomości