TVN24 | Świat

Filipiny otworzą granice dla zaszczepionych podróżnych z wybranych krajów. Polska na liście

TVN24 | Świat

Autor:
tas/dap
Źródło:
PAP

Władze Filipin otworzą granice dla zaszczepionych turystów i innych osób podróżujących z krajów niskiego ryzyka zakażeń koronawirusem już 1 grudnia tego roku. Na liście znalazły się 44 państwa, w tym Polska.

Zaszczepione osoby podróżujące z krajów z listy państw uznawanych za bezpieczne od 1 grudnia tego roku będą mogły odwiedzić Filipiny bez obowiązku odbywania kwarantanny. Eksperymentalne otwarcie ma potrwać do połowy grudnia, ale prawdopodobnie będzie przedłużane.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Pomoc w ożywieniu gospodarki

Jak poinformowały władze w Manili, otwarcie granic, które pozostawały zamknięte od początku pandemii wiosną 2020 roku, ma pomóc w ożywieniu miejscowej gospodarki. Liczący ponad 110 mln mieszkańców kraj bardzo ucierpiał w wyniku pandemicznych obostrzeń. Rząd Filipin wprowadził jedne z najdłuższych na świecie lockdownów, które w niektórych regionach trwały około czterech miesięcy. Doprowadziło to do kłopotów gospodarczych i najgłębszej od dziesięcioleci recesji. W 2020 roku PKB Filipin spadł o 9,6 proc. We wrześniu oficjalna stopa bezrobocia wynosiła tam 8,9 proc.

Ogłaszając ponowne otwarcie granic, rząd wprowadził jednocześnie zakaz wjazdu dla podróżnych z Republiki Południowej Afryki i sąsiednich krajów, z powodu wykrycia nowego wariantu koronawirusa.

Wśród państw Azji Południowo-Wschodniej międzynarodowy ruch turystyczny dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 niemal całkowicie otworzyły dotąd Tajlandia, Indonezja oraz Kambodża, a częściowo także Wietnam i Malezja.

Autor:tas/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock