Najgorsza doba na Filipinach od początku epidemii

Autor:
tas//rzw
Źródło:
PAP

Na Filipinach w ciągu doby wykryto ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem - przekazał resort zdrowia w Manili. Jest to największy dzienny wzrost liczby infekcji od początku epidemii w tym kraju. Najbardziej dotkniętym pandemią państwem w regionie Azji Południowo-Wschodniej pozostaje Indonezja.

W ciągu ostatniej doby na Filipinach potwierdzono 1150 przypadków zakażenia koronawirusem. Wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się w tym kraju łącznie 31 825 osób, spośród których 1186 zmarło, z nich dziewięciu w ciągu ostatnich 24 godzin - podało ministerstwo zdrowia we wtorkowym komunikacie. Dodało, że 8442 chorych wyzdrowiało.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

Najgorsza sytuacja nadal w Indonezji

Najbardziej dotkniętym pandemią państwem w regionie Azji Południowo-Wschodniej pozostaje jednak Indonezja, w której odnotowano najwięcej infekcji i spowodowanych nimi zgonów.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono w tym kraju kolejnych 1051 zakażeń, zwiększając ich liczbę do 47 896. Na COVID-19 zmarło 35 chorych, łącznie epidemia w Indonezji pochłonęła 2535 ofiar - powiedział przedstawiciel resortu zdrowia Achmad Yurianto. Dodał, że 19 241 osób wyzdrowiało.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Mniej zakażeń w Singapurze

Systematycznie maleje natomiast liczba nowo wykrywanych infekcji w Singapurze. W ciągu doby stwierdzono ich 119, od początku epidemii 42 432 - zakomunikowano we wtorek na oficjalnej stronie rządowej.

Ośrodkami rozprzestrzeniania się choroby w Singapurze pozostają hostele i pomieszczenia sypialne, w których mieszkają migranci zarobkowi. 200 osób przebywa w szpitalach, z czego jedna w stanie ciężkim. Mimo dużej liczby zakażeń według oficjalnych danych na COVID-19 w Singapurze zmarło do tej pory 26 osób, a 35 590 pacjentów uznano za zdrowych.

Autor:tas//rzw

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości