"FCKNG QRNTN" na maseczce szefa rosyjskiej dyplomacji

TVN24 | Świat

Autor:
tas
Źródło:
Kommiersant, tvn24.pl

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow w czasie oficjalnej wizyty do Chin zaprezentował maseczkę ochronną z mało dyplomatycznym napisem "FCKNG QRNTN", który w tłumaczeniu na polski oznacza równie mało dyplomatyczny stosunek do kwarantanny i to w dodatku bez samogłosek. Maseczkę podarowali ministrowi dziennikarze akredytowani przy MSZ z okazji 71. urodzin, które obchodził 21 marca.

Nagranie z maseczką ochronną zostało opublikowane na Twitterze rosyjskiego MSZ, a także w aplikacji Tik Tok. W komentarzu zamieszczonym pod wideo na Tik Tok podano, że "zarówno maseczka, jak i napis pasują ministrowi w sam raz", na co zwróciła uwagę także agencja Reutera.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Rosyjskie media sugerowały, że minister wysyła "w ten sposób" sygnały do ​​zachodniej publiczności, niemal wspierając protesty przeciwko kwarantannie.

Rosyjski dziennik "Kommiersant" przypomniał, że maseczkę ochronną z napisem "FCKNG QRNTN" dziennikarze akredytowani przy MSZ podarowali Ławrowowi z okazji 71 urodzin, które obchodził 21 marca. Wręczyli mu ją, kiedy tego dnia wchodził na pokład samolotu lecącego do Chin. Dyplomata założył ją w wolnym czasie, kiedy płynął statkiem przez rzekę Lijiang.

Siergiej Ławrow prezentuje maseczkę z napisem "FCKNG QRNTN"MFA Russia/Twitter

"Rosyjska delegacja odbyła spacer wzdłuż rzeki nie tylko dla rozrywki: był to wygodny sposób na odizolowanie gości przed rozpoczęciem oficjalnych rozmów, podczas gdy ich maseczki ochronne były sprawdzane pod kątem koronawirusa" - poinformował "Kommiersant".

W czasie spotkania z szefem chińskiej dyplomacji Wangiem Yi Siergiej Ławrow miał już tradycyjną maseczkę ochronną, którą - idąc przykładem chińskiego kolegi - wkrótce zdjął. Obaj rozmawiali o trudnych stosunkach ich krajów ze Stanami Zjednoczonymi - podała agencja Reutera.

Siergiej Ławrow w przepisowej maseczcePAP/EPA/RUSSIAN FOREIGN AFFAIRS MINISTRY

Autor:tas

Źródło: Kommiersant, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: MFA Russia/Twitter