Świat

Elżbieta II znów prababcią. Córka Zary Philipis 16. w kolejce do tronu

Świat


Wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, Zara Phillips, urodziła córkę - poinformował w piątek Pałac Buckingham. Dziewczynka będzie 16. w kolejce do brytyjskiego tronu. Elżbieta II została prababcią po raz czwarty.

Poród odbył się w szpitalu królewskim w Gloucester, na zachodzie Anglii. Pierwsze dziecko 32-letniej Phillips i jej męża, zawodnika rugby Mike'a Tindalla, waży 3,5 kg. Imię dziewczynki zostanie wkrótce podane do wiadomości. Pałac królewski dodał, że Tindall był przy żonie podczas porodu. Elżbieta II, książę Filip i dziadkowie "są zachwyceni".

Sportowa para

Zara na igrzyskach we olimpijskich w Londynie latem 2012 r. była w drużynie srebrnych medalistek we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (WKKW). Jest córką księżniczki Anny, która często pojawia się na trybunach podczas jej startów w największych zawodach. Ona również startowała w igrzyskach, także w WKKW, w Montrealu w 1976 roku. Natomiast ojciec Zary, kapitan Mark Phillips, to złoty medalista w drużynie z Monachium (1972). Na podium stanął ponownie w Seulu w 1988 roku, zdobywając srebrny medal w rywalizacji zespołowej. Pozostałe prawnuki królowej Elżbiety II to: 6-miesięczny książę George, który jest synem księcia Williama i jego żony Catherine; oraz dwie córki brata Zary, Petera Phillipsa i jego żony Autumn.

Autor: //gak / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: