Królowa Elżbieta II nie weźmie udziału w piątkowej mszy dziękczynnej

Autor:
mjz/tr
Źródło:
PAP

Królowa Elżbieta II nie weźmie udziału w piątkowej mszy dziękczynnej w katedrze św. Pawła ze względu na "pewien dyskomfort", który dał jej się we znaki w czasie czwartkowych obchodów platynowego jubileuszu jej panowania - przekazał Pałac Buckingham. Msza jest najważniejszym wydarzeniem zaplanowanym na piątek.

Wyjaśniono jednak, że monarchini będzie uczestniczyć na zamku w Windsorze w ceremonii zapalenia sygnałów świetlnych.

"Królowa miała wielką przyjemność w dzisiejszej Paradzie Urodzinowej i przelocie, ale odczuwała pewien dyskomfort. Biorąc pod uwagę podróż i aktywność wymaganą w celu uczestnictwa w jutrzejszym narodowym nabożeństwie dziękczynnym w katedrze św. Pawła, Jej Wysokość bardzo niechętnie doszła do wniosku, że nie weźmie udziału. Królowa cieszy się na udział w wieczornym zapaleniu świateł na zamku Windsor i chciałaby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiejszy dzień był tak pamiętnym wydarzeniem" - napisano w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

CZYTAJ WIĘCEJ: 70 lat panowania Elżbiety II. Rekordzistka na brytyjskim tronie

Platynowy jubileusz

96-letnia monarchini nie obserwowała na żywo Trooping the Colour, parady połączonej z przeglądem wojsk, która przeprowadzana jest z okazji urodzin monarchy, a w tym roku otwierała główne obchody 70-lecia jej panowania. W czwartek, który był pierwszym dniem platynowego jubileuszu, jedynie dwa razy pokazała się, wraz innymi członkami rodziny, na balkonie Pałacu Buckingham.

Królowa Elżbieta II na paradzie Trooping the Colour w 70-lecie jej panowaniaBRITISH MINISTRY OF DEFENCE

CZYTAJ WIĘCEJ: Książę Karol - czy syn królowej Elżbiety II będzie dobrym królem? Eksperci oceniają

Msza w katedrze św. Pawła w Londynie jest najważniejszym wydarzeniem zaplanowanym na piątek. Wcześniej podano, że nie weźmie w niej udziału także średni syn Elżbiety II, książę Andrzej, który jest zakażony koronawirusem.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/tr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: BRITISH MINISTRY OF DEFENCE

Pozostałe wiadomości