Książę Andrzej o swej matce, królowej Elżbiecie II: gdy nasza księga doświadczeń się zamyka, inna się otwiera

Autor:
ft/kg
Źródło:
PAP

Będzie mi brakowało twoich spostrzeżeń, rad i humoru. Gdy nasza księga doświadczeń się zamyka, inna się otwiera - napisał syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej, w niedzielnym oświadczeniu. Drugi syn monarchini niemal trzy lata temu w atmosferze skandalu zrezygnował z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej. 

"Droga Mamo, Matko, Wasza Wysokość, trzy w jednym. Wasza Wysokość, to był zaszczyt i przywilej służyć Ci. Matko - narodu, Twoje oddanie i osobista służba dla naszego narodu jest wyjątkowa i niespotykana. Twój naród pokazuje swoją miłość i szacunek na tak wiele różnych sposobów i wiem, że patrzysz na okazywany przez nich szacunek. Mamusiu, Twoją miłość do syna, Twoje współczucie, Twoją opiekę, Twoje zaufanie będę cenił na zawsze. Twoją wiedzę i mądrość uważam za nieskończoną, bez granic i ograniczeń" - napisał książę Andrzej w oświadczeniu, które zilustrował zdjęciem Elżbiety II trzymającej go na rękach jako kilkutygodniowe dziecko.

"Będzie mi brakowało Twoich spostrzeżeń, rad i humoru. Gdy nasza księga doświadczeń się zamyka, inna się otwiera, a ja na zawsze będę trzymał Cię blisko mojego serca z moją najgłębszą miłością i wdzięcznością, i z radością będę kroczył w kolejne z Tobą jako moim przewodnikiem" - dodał.

Książę Andrzej zrezygnował z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej i w dużej mierze wycofał się z życia publicznego wskutek znajomości z amerykańskim miliarderem i przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem oraz oskarżeń złożonych przez Virginię Giuffre, że przed laty wykorzystał ją seksualnie, gdy nie miała jeszcze 18 lat. Te oskarżenia zakończyły się ugodą pozasądową.

CZYTAJ TEŻ: Media: Zhańbiony syn królowej. Andrzejowi zostały corgi

W wyniku tej sprawy książę Andrzej został pozbawiony wszystkich ról w wojsku, patronatów i prawa do używania tytułu Jego Królewskiej Wysokości. W piątek, podczas czuwania przy trumnie z ciałem Elżbiety II, w którym brała udział cała czwórka dzieci królowej, po raz pierwszy od tego czasu mógł założyć mundur wojskowy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości