Świat

Tajemnicza łódź podwodna na morzu. Nie wiadomo, co jest w środku

Świat


O wykryciu niezidentyfikowanej łodzi zdolnej do poruszania się pod wodą w piątek poinformowała ekwadorska marynarka. Obiekt został odholowany do wojskowego portu. Nie wiadomo, do kogo należał ani czy przewoził jakiś ładunek.

Łódź, zdolna do pływania w częściowym lub pełnym zanurzeniu, zauważona została przez lokalnego rybaka w czwartek w odległości niespełna 30 kilometrów od wybrzeża półwyspu Santa Elena. Ma 8-10 metrów długości i tonęła, gdy ją dostrzeżono.

Na miejsce przybyły jednostki straży przybrzeżnej, które pilnowały jej przez całą noc, nim rozpoczęto holowanie do bazy marynarki w Salinas. Jak widać na udostępnionych zdjęciach, obiekt jedynie częściowo wystawał ponad powierzchnię wody.

Na miejscu nie zauważono nikogo postronnego i według ekwadorskiej marynarki łódź została porzucona. Dopiero w porcie planowane jest wejście do wnętrza łodzi i sprawdzenie, co się tam znajduje.

Jednostka przemytników?

Służby podkreślają, że jej znalezienie stanowiło zaskoczenie. O korzystanie z niej podejrzewane są kartele lub przemytnicy narkotyków, którzy mogą szukać nowych szlaków przemytu swojego towaru.

W przeszłości w różnych regionach Ameryki Środkowej znajdowane były nawodne i podwodne jednostki służące do przemytu narkotyków.

Autor: mm//now / Źródło: El Universo, ENEX