Ekstradycja nazistowskiego zbrodniarza


Kanada wyda Włochom 83-letniego nazistowskiego zbrodniarza wojennego - poinformowali przedstawiciele włoskich władz. Były eseman Michael Seifert resztę życia spędzi w więzieniu koło Neapolu.

Na karę dożywocia Niemca skazał zaocznie w 2000 roku sąd w Weronie. To kara za zbrodnie, których dopuścił się jako strażnik w obozie przejściowym w Bolzano na północy Włoch, gdzie zyskał sobie przydomek "Rzeźnik z Bolzano".

Już w sobotę Seifert zostanie przetransportowany do Rzymu samolotem wojskowym. Karę były esesman będzie odbywał w więzieniu wojskowym koło Neapolu - poinformował włoski prokurator wojskowy Bartolomeo Costantini.

Seifert w Kanadzie mieszkał od 1991 roku. Bezskutecznie protestował przeciwko pozbawieniu go obywatelstwa kanadyjskiego. Taką procedurę wszczęto, gdy wyszło na jaw, że Niemiec zataił swą przeszłość przybywając do Kanady.

W zeszłym miesiącu Sąd Najwyższy Kanady odmówił zajęcia się odwołaniem Seiferta od decyzji o ekstradycji do Włoch.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP