TVN24 | Świat

Z szyn wypadło osiem wagonów. Nie żyje 11 osób, około 100 zostało rannych

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
tas,
ads/dap
Źródło:
PAP, Al-Dżazira

Co najmniej 11 osób zginęło, a 100 zostało rannych w katastrofie pociągu w prowincji Al-Kaljubijja w Egipcie - podało egipskie ministerstwo zdrowia. Pociąg się wykoleił, z szyn wypadło osiem wagonów.

Egipskie ministerstwo zdrowia podało, że co najmniej 11 osób zginęło, a około 100 zostało rannych.

Na miejsce wypadku, w którym wykoleiły się cztery wagony, skierowano 60 karetek pogotowia, ranni zostali przewiezieni do pobliskich szpitali. 14 lżej poszkodowanych osób opuściło już szpitale.

Do wypadku doszło na terenie prowincji Al-Kaljubijja. Pociąg jechał do miasta Mansoura, położonego w delcie rzeki Nil ze stolicy Egiptu, Kairu. Przyczyna wypadku nie jest znana - przekazała telewizja Al-Dżazira.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Wypadki kolejowe w Egipcie

25 marca w katastrofie kolejowej w pobliżu miasta Tahta, gdy doszło do zderzenia dwóch pociągów, zginęło co najmniej 20 osób, a prawie 200 zostało rannych. Prokuratura podała, że przyczyną marcowej katastrofy, która wywołała oburzenie w całym kraju, były rażące zaniedbania pracowników kolei. Wypadki kolejowe są częste w Egipcie, gdzie kolej ma opinię nie dbającej o sprzęt i niewłaściwie zarządzanej. Rząd poinformował, że rozpoczął szeroko zakrojoną akcję modernizacji kolejnictwa. Najbardziej tragiczna katastrofa kolejowa w Egipcie miała miejsce w 2002 roku, gdy 200 osób zginęło w pożarze nocnego pociągu, jadącego z Kairu na południe kraju.

Autor:tas, ads/dap

Źródło: PAP, Al-Dżazira