Świat

E-mail o śmierci Chaveza to wirus

Świat


E-mail krążący w internecie, informujący o tym, że prezydent Hugo Chavez nie żyje jest fałszywy. Zawiera on wirusa, który może zainfekować komputer - poinformowała policja na swojej stronie internetowej.

Opinia publiczna ostatnio mogła zobaczyć Chaveza we wtorek. Prezydent był w Caracas na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji 13. rocznicy jego zwycięstwa w wyborach.

"Nie otwieraj"

Nie otwieraj e-maila pod tytułem "Hugo Chavez nie żyje". Jest nieprawdziwy i zawiera wirusa, który może zniszczyć twój komputer Policja

We środę natomiast w internecie pojawiła się informacja, że prezydent zmarł. Służby jednak szybko zaprzeczyły tym doniesieniom.

- Nie otwieraj e-maila pod tytułem "Hugo Chavez nie żyje". Jest nieprawdziwy i zawiera wirusa, który może zniszczyć twój komputer - ostrzegła policja w komunikacie, który pojawił się na oficjalnej stronie internetowej i na Twitterze.

Wenezuelscy urzędnicy wielokrotnie już zaprzeczali pogłoskom o śmierci Chaveza. Oskarżają oni przeciwników politycznych o celowe, złośliwe rozpowszechnianie ich.

Sprzeczne informacje

Systematycznie, co pewien czas, pojawiają się sprzeczne informacje dotyczące stanu zdrowia Chaveza. Ostatnio w październiku b. osobisty chirurg prezydenta powiedział, że cierpi on na "wyjątkowo agresywny rodzaj raka i miał przed sobą tylko dwa lata życia". Informacje te szybko zostały zdementowane i podano, że stan zdrowia Chaveza jest "zupełnie zadowalający".

Źródło: Reuters