Świat

Dżihadyści: izraelski dron zabił trzech bojowników w Egipcie

Świat


Trzech dżihadystów z ugrupowania Ansar Bajt el-Makdis, które jest odpowiedzialne za wiele ataków na egipskim Półwyspie Synaj, zginęło, gdy ich samochód został trafiony przez izraelski samolot bezzałogowy - poinformowali w piątek bojownicy.

Jednak źródło w egipskim ministerstwie obrony zaprzeczyło, jakoby doszło do incydentu. - Nie doszło do naruszenia egipskiej przestrzeni powietrznej przez jakikolwiek samolot - powiedziało źródło.

Wiosną ostrzeliwali Elijat?

Ansar Bajt el-Makdis poinformowało o śmierci trzech członków swego ugrupowania w piątek rano na stronie internetowej, na której regularnie publikuje ono swoje oświadczenia.

"Dżihadyści z Ansar Bajt el-Makdis zginęli męczeńską śmiercią, gdy w środę wieczorem w ich samochód uderzył izraelski dron" - napisano w komunikacie.

W kwietniu USA uznały Ansar Bajt el-Makdis za organizację terrorystyczną, twierdząc, że ugrupowanie wystrzeliwało pociski w stronę miasta Ejlat na południu Izraela, atakowało izraelskich pograniczników, a także egipskich i zagranicznych turystów.

Po obaleniu w lipcu 2013 roku przez armię egipską islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego ugrupowanie Ansar Bajt al-Makdis, mające siedzibę na Synaju i wzorujące się na Al-Kaidzie, nasiliło ataki na egipskie siły bezpieczeństwa.

Autor: adso\mtom / Źródło: PAP