Świat

Dali rocznemu dziecku broń do zabawy. Matka i jej partner aresztowani

Świat

Dali rocznemu dziecku broń do zabawy
ReutersNieświadoma niebezpieczeństwa dziewczynka bawiła się bronią

22-letnia kobieta i jej o trzy lata młodszy partner zostali aresztowani w miejscowości Evansville w stanie Indiana za nakłanianie dziecka do zabawy pistoletem. Na filmie znalezionym w telefonie mężczyzny widać roczną dziewczynkę, która trzyma w rękach pistolet i wkłada go sobie do ust.

Sprawa wyszła na jaw w piątek. To wtedy 19-letni Michael Barnes wpadł w ręce policji, gdy próbował sprzedać broń funkcjonariuszowi działającemu pod przykryciem. Policja w trakcie śledztwa znalazła w jego telefonie dwa szokujące nagrania.

Widać na nich roczną dziewczynkę, która bawi się pistoletem. W pewnym momencie wkłada sobie broń do ust. W tle słychać głosy dorosłych osób, które naśladują dźwięki wystrzałów i zachęcają dziecko, by powtarzało za nimi.

- W żadnym momencie Barnes nie próbował powstrzymać dziecka przed zabawą bronią - poinformowali policjanci z Evansville, cytowani przez NBC News.

Aresztowani

22-letnia matka dziewczynki i jej partner zostali aresztowani za nakłanianie dziecka do zabawy pistoletem. Prokurator oskarżył ich o zaniedbanie i lekkomyślne korzystanie z broni palnej.

Policja nie poinformowała czy broń widoczna na nagraniu była naładowana. W trakcie przesłuchania matka dziecka przekonywała, że był to pistolet na śrut. Z kolei zdaniem śledczych, to pistolet o kalibrze 10 milimetrów.

Kobieta, oprócz widocznej na filmie córki, ma jeszcze miesięczne bliźnięta. Policja poinformowała, że ich ojcem jest 19-latek. Nie jest on ojcem rocznej dziewczynki.

Autor: db/ja / Źródło: NBC News, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters