Świat

Dzieci-terroryści Al-Kaidy

Świat

Aktualizacja:
Al-Kaida uczy dzieci zabijać
aptnAl-Kaida uczy dzieci zabijać

10-letni chłopcy w maskach i z kałasznikowami atakują jadący ulicą samochód. To tylko inscenizacja - jedna ze scen na taśmach szkoleniowych Al-Kaidy, które wpadły w ręce amerykańskich żołnierzy w Iraku.

W innych scenach uzbrojeni, młodzi chłopcy włamują się do domu i biorą zakładników. Na taśmach widać też grupę zamaskowanych nastolatków skandujących hasła poparcia dla Al-Kaidy.

Nagrania nie są najlepszej jakości, brakuje na nich dźwięku. Prawdopodobnie trafiły w ręce Amerykanów podczas grudniowych nalotów wojska na kryjówki terrorystów na północny wschód od Bagdadu.

"Chcą zatruć kolejne pokolenia"

Przedstawiciele USA i władz Iraku przyznają, że nie są w stanie oszacować liczby dzieci szkolonych przez Al-Kaidę. Wiadomo jednak, że doszło już do co najmniej kilku ataków terrorystycznych, które przeprowadziły kobiety lub nieletni.

- Al-Kaida chce zatruć kolejne pokolenia Irakijczyków i liczy, że akty przemocy w tym kraju nigdy się nie skończą - powiedział rzecznik sił USA adm. Gregory Smith. Jego zdaniem celem filmów miało być zachęcenie młodych Irakijczyków do przyłączenia się do Al-Kaidy.

Źródło: APTN

Źródło zdjęcia głównego: aptn