Świat

Druga ofiara "Canadian Psycho"? Mord pod znakiem Hollywood

Świat


Policja w Los Angeles skontaktowała się z funkcjonariuszami z Kanady ws. Luki Rocco Magnotty, podejrzanego o zabójstwo chińskiego studenta. Śledczy badają trop, czy mężczyzna ten, ochrzczony przez media przydomkiem "Canadian Psycho" mógł dopuścić się także drugiej zbrodni - zamordować 66-latka pod słynnym znakiem Hollywood.

Aresztowany w tym tygodniu w Berlinie Magnotta jest podejrzany o brutalne zabójstwo 33-letniego, chińskiego studenta Jun Lina. Później rozczłonkował ofiarę, a części ciała wysłał pocztą do różnych instytucji w Kanadzie. Swój czyn, a także kanibalizm i nekrofilię nagrał na wideo i umieścił w sieci.

Głowa oddzielona od reszty ciała

Teraz, jak donosi kanadyjski dziennik "Toronto Star", śledczy sprawdzają, czy mógł być on sprawcą innego zabójstwa, do którego doszło pod znakiem Hollywood. Gazeta pisze, że Magnotta i jego kochanek - Lin - przez pewien czas mieszkali w Los Angeles.

To właśnie tam, w styczniu znaleziono ciało 66-letniego Hervey'a Medellina, emerytowanego pracownika linii lotniczych. Głowa była oddzielona od reszty ciała.

- Części ciała są czynnikiem łączącym te sprawy - powiedział detektyw z policji w Los Angeles (LAPD) Lyle Knight. - Dlatego nasi śledczy chcą rozmawiać z Kanadyjczykami - dodał.

Czeka na ekstradycję

Tymczasem ścigany przez pół świata i schwytany w berlińskiej kawiarence internetowej Magnotta przebywa w areszcie w Niemczech. Tam będzie czekał na finał postępowania ekstradycyjnego do Kanady.

Jak poinformowali berlińscy prokuratorzy, Magnotta nie będzie starał się utrudniać wydalenia go do ojczyzny.

Autor: jak//gak / Źródło: NBC News