TVN24 | Świat

"To ostrzeżenie dla całego świata. Nawet tak chroniona osoba nie jest nietykalna"

TVN24 | Świat

Autor:
ads//now
Źródło:
TVN24

Donald Trump, znany z tego, że dosyć łagodnym okiem spoglądał na zagrożenie, które niesie pandemia, będąc w grupie wysokiego ryzyka... i jest zakażony - mówił w TVN24 doktor Tomasz Karauda, lekarz z oddziału chorób płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Podkreślił, że nawet tak chroniona osoba, jak prezydent Stanów Zjednoczonych nie jest nietykalna, jeśli chodzi o zakażenie koronawirusem. - To ostrzeżenie dla całego świata - dodał.

Prezydent USA Donald Trump i jego żona Melania są zakażeni koronawirusem. Lekarz Białego Domu przekazał, że oboje czują się dobrze. Pierwsza para Stanów Zjednoczonych miała w ostatnich dniach kontakt z czołową prezydencką doradczynią, która zachorowała na COVID-19.

Czytaj więcej: Donald i Melania Trumpowie zakażeni koronawirusem >>>

"Ostrzeżenie dla całego świata"

Gościem "Wstajesz i wiesz" w TVN24 był w piątek doktor Tomasz Karauda, lekarz oddziału chorób płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego imienia Norberta Barlickiego w Łodzi.

- Pamiętamy premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona i to, jak bagatelizował to zagrożenie. Skończyło się hospitalizacją na oddziale intensywnej terapii. Dzisiaj Donald Trump, znany z tego, że dosyć łagodnym okiem spoglądał na to zagrożenie, sam będąc w grupie wysokiego ryzyka... i jest zakażony. Życzymy mu zdrowia - mówił.

Karauda podkreślił, że zakażenie prezydenta USA to "ostrzeżenie dla całego świata, że nawet tak chroniona osoba, jak prezydent Stanów Zjednoczonych nie jest nietykalna, jeśli chodzi o infekcję koronawirusem".

"Można się spodziewać, że Donald Trump pewne obciążenia chorobowe może mieć"

Gość TVN24 był też pytany, czy wiek Donalda Trumpa - 74 lata - może mieć wpływ na jego stan zdrowia i przebieg zakażenia. Stwierdził, że "sam wiek nigdy nie jest dodatkowym czynnikiem ryzyka". - Ale wiek niesie ze sobą pewne obciążenia, od których nie da się uciec. Choroby, które z wiekiem nas dotykają - zaznaczył.

- Mówi się, że Donald Trump to okaz zdrowia. Chociaż mając tyle lat, rzadko się zdarza, by ktoś nie posiadał żadnych chorób współistniejących - zwrócił uwagę Karauda.

Dlatego - jak dodał - "można się spodziewać, że Donald Trump pewne obciążenia chorobowe może mieć". - To nie wyrokuje ciężkiego przebiegu infekcji, ale znacznie podwyższa ryzyko. Dlatego zawsze apelujemy o ochronę osób starszych - mówił lekarz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi.

Autor:ads//now

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości