TVN24 | Świat

Trump: nie mam już COVID-19, jestem w świetnej formie

TVN24 | Świat

Autor:
momo,
kab
Źródło:
PAP

Moi lekarze stwierdzili, że nie mam już COVID-19 i nie stanowię zagrożenia - oświadczył w niedzielę prezydent USA Donald Trump w wywiadzie dla telewizji Fox News. Jak zapewnił, jest w "świetnej formie".

Według Donalda Trumpa testy wykazały, że będzie mógł powrócić do prowadzenia kampanii bez stwarzania ryzyka dla innych. Ubiegający się o reelekcję kandydat republikanów przygotowuje się do powrotu do kampanii w poniedziałek i udziału w dużych wiecach w czasie trzech ostatnich tygodni wyścigu o Biały Dom.

- Zdałem najwyższy test, najwyższe standardy i jestem w świetnej formie - zapewniał Trump w rozmowie telefonicznej z Fox News. - Pokonałem tego szalonego, strasznego chińskiego wirusa - powiedział.

- Wygląda na to, że jestem odporny. Macie prezydenta, który nie musi ukrywać się w piwnicy jak jego przeciwnik - zaznaczył amerykański przywódca, odwołując się do swego rywala w wyborach, demokraty Joe Bidena. - Jak spojrzycie na Joego, wczoraj (w sobotę - przyp. red.) strasznie kaszlał, potem chwytał maskę, a potem kaszlał - zauważył Trump. - Nie wiem, co to oznacza, ale prasa niewiele o tym mówi - dodał.

Sztab wyborczy Bidena codziennie publikuje wyniki jego testów na obecność koronawirusa, które do tej pory były negatywne.

Lekarz prezydenta: Donald Trump nie stwarza już ryzyka

2 października prezydent USA ujawnił, że ma koronawirusa, a następnie spędził trzy dni w szpitalu.

W sobotę jego lekarz poinformował, że prezydent nie stwarza już ryzyka "przekazania wirusa innym", ale nie ujawnił, czy wynik testu na obecność SARS-CoV-2 był ujemny. Z oświadczenia lekarza wynika, że prezydent spełnia obecnie kryteria Centrów Prewencji i Kontroli Chorób (CDC) bezpiecznego zakończenia izolacji.

Wybory prezydenckie w USA zaplanowano na 3 listopada. W przyszłym tygodniu Trump ma odwiedzić kolejno, poczynając od poniedziałku, stany Floryda, Pensylwania i Iowa.

Według najnowszego zestawienia Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA do tej pory wykryto najwięcej na świecie przypadków SARS-CoV-2 - jest ich 7 729 108. Natomiast 214 573 osoby zmarły w związku z COVID-19.

Autor:momo, kab

Źródło: PAP