Świat

Do rodziców Madeleine: Sorry

Świat


Rodzice zaginionej Madeleine McCann wygrali proces o zniesławienie z dwiema gazetami, które zasugerowały, że byli oni zamieszani w zniknięcie ich córki. Gazety, co wyjątkowo rzadkie w takich przypadkach, zamieściły przeprosiny na pierwszych stronach.

Wydanie z wielkim napisem " Kate and Gerry McCann: Sorry" znalazło się na głównej stronie środowego wydania "The Daily Express" oraz "The Daily Star".

- Zdajemy sobie sprawę, że nie ma dowodów na to, aby stwierdzić, że rodzice dziewczynki byli zaangażowani w jej porwania - przepraszają gazety. The Express Group, do której należą gazety, wpłaciło dodatkowo na konto fundacji McCannów, której celem jest odnalezienie dziecka, znaczą sumę.

Nagonka mediów

Madeleine zaginęła trzeciego maja 2007 roku, kilka dni przed swoimi czwartymi urodzinami. Była z rodzicami na wakacjach w Praia da Luz w Portugalii. Kilka tygodni później portugalska policja poinformowała, że jej rodzice są podejrzewani o uprowadzenie dziewczynki. Kate i Gerry McCann nie przyznali się do winy i rozpoczęli międzynarodową kampanię poszukiwania córki. W tym samym czasie brytyjskie media rozpoczęły nagonkę na rodziców dziewczynki, oskarżając ich o porwanie córki.

(PRZECZYTAJ O ZARZUTACH PORTUGALSKIEJ POLICJI WOBEC RODZICÓW MADELEINE)

Źródło: APTN