Świat

"Diabelski plan satanistów"

Świat


Włoska prasa ujawniła, że zawieszony w obowiązkach duszpasterskich po zadeklarowaniu swego homoseksualizmu ksiądz z watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa to 60-letni włoski prałat Tommaso Stenico. Ksiądz kontratakuje: nagonka na mnie to diabelski plan satanistów.

Stenico został zawieszony po tym, jak włoska telewizja wyemitowała nagranie dokonane ukrytą kamerą, na którym mówi on o swym homoseksualizmie i usiłuje uwieść swego rozmówcę.

Nazwisko oraz zdjęcia księdza, a także wywiady z nim znalazły się w niedzielę we wszystkich największych włoskich gazetach. Duchowny broni się, twierdząc, że jako psychoanalityk zajmuje się zjawiskiem homoseksualizmu i chciał napisać na ten temat książkę.

Chciałem przeprowadzić badania w związku z planami publikacji książki prałat Tommaso Stenico

"To psychoanaliza, nie homoseksualizm" - Jestem księdzem psychoanalitykiem i zamierzałem wykorzystać moje kompetencje, by pomóc Kościołowi reagować na ofensywę, która skierowana jest przeciwko niemu w kwestii homoseksualizmu kleru. Nie jest to tylko atak poprzez media, ale także uwodzenie księży po to, by uderzyć w najbardziej czułe aspekty ich formacji - powiedział ksiądz Stenico dziennikowi "Corriere della Sera". - Uważam, że to jest diabelski plan grup satanistów, którzy mierzą w księży - dodaje.

Ks. Stenico, który do wybuchu skandalu pełnił ważne funkcje w Kongregacji ds. Duchowieństwa nie zaprzeczył, że to on występuje w nagraniu. Zapewnił jednak, że "chciał przeprowadzić badania w związku z planami publikacji książki". Dlatego postanowił poprzez Internet nawiązać kontakty z gejami i porozmawiać z nimi o ich orientacji. Jedną z takich rozmów było właśnie spotkanie, zarejestrowane przez telewizję.

Na filmie słychać, jak ksiądz Stenico przyjmując w Watykanie młodego mężczyznę pyta go: "Podobam ci się?". Mówi też, że nie uważa kontaktów seksualnych za grzech.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości