Świat

Teść Pippy Middleton oskarżony o gwałt na nieletniej

Świat


David Matthews, teść siostry księżnej Cambridge, został oskarżony we Francji o gwałt na nieletniej - podaje w sobotę AFP, powołując się na źródła sądowe. Według brytyjskich mediów 74-latek stanowczo zaprzecza oskarżeniom.

We wtorek mężczyznę przesłuchiwał specjalny wydział policji, który zajmuje się sprawami dotyczącymi nieletnich. Oficjalne zarzuty Matthews usłyszał w czwartek.

Chodzi o "gwałt na nieletniej przez osobę mającą władzę nad ofiarą" - pisze AFP. Oskarżonego objęto nadzorem sądowym. Nie jest jasne, czy chodzi o pojedyncze zdarzenie. Wiadomo, że mowa o latach 1998-1999, a sprawa została zgłoszona policji w ubiegłym roku. W piątek wieczorem rzecznik rodziny powiedział w rozmowie z brytyjskim tabloidem "The Daily Telegraph", że 74-letni Matthews "zdecydowanie zaprzecza tym nieprawdziwym i skandalicznym oskarżeniom". Matthews został teściem Philippy "Pippy" Middleton w maju 2017 roku, gdy siostra księżnej Cambridge wzięła ślub z jego synem, finansistą, multimilionerem Jamesem Matthewsem.

Autor: PTD/tr / Źródło: PAP