Świat

Dary od Rosjan już w Ługańsku. Ciężarówki wracają

Świat


Rosyjskie ciężarówki, które dostarczyły pomoc humanitarną do Ługańska w południowo-wschodniej Ukrainie, rozładowały ładunek i kierują się w stronę przejścia granicznego - podaje rosyjska agencja RIA Nowosti, powołując się na relację swojego korespondenta.

Wcześniej konwój z pomocą humanitarną złożony ze stu ciężarówek podzielił się na dwie kolumny. Jedna pojechała do Ługańska, a druga do Doniecka.

Ciężarówki przywiozły ok. 1 tys. ton ładunku: jedzenie, leki, materiały budowlane i zapasy na zimę. Pomoc ma być rozdana mieszkańcom separatystycznych republik.

Jak podaje RIA Nowosti, to czwarta transza pomocy humanitarnej dla Donbasu z Rosji. W ramach trzech pierwszych transportów dostarczono 6 tys. ton ładunku.

Czwarty konwój humanitarny

Kolumna wyruszyła w drogę we wtorek o godz. 15 czasu moskiewskiego (13 w Polsce) z Noginska koło Moskwy, gdzie znajduje się baza logistyczna ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Jest to już czwarty konwój z pomocą Federacji Rosyjskiej dla kontrolowanego przez prorosyjskich rebeliantów ukraińskiego Donbasu. Pierwszy dotarł tam w sierpniu, a dwa kolejne - we wrześniu. Według strony rosyjskiej dostarczyły one do obwodów donieckiego i ługańskiego około 6 tys. ton żywności, wody pitnej, lekarstw, ciepłej odzieży i generatorów prądu.

Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżu
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: kło,pk//gak,mtom / Źródło: PAP, TASS

Tagi:
Raporty: