TVN24 | Świat

Daniel Craig oficerem Królewskiej Marynarki Wojennej. Jak James Bond

TVN24 | Świat

Autor:
akw/kab
Źródło:
CNN, tvn24.pl

Daniel Craig został honorowym oficerem Królewskiej Marynarki Wojennej. Jako komandor porucznik chce nieść pomoc brytyjskim rodzinom wojskowym. - Jest dobrze znany z tego, że od 15 lat gra komandora Bonda, który dba o bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii podczas misji na całym świecie. To właśnie robi prawdziwa Królewska Marynarka Wojenna na co dzień - komentował szef jednostki, admirał Tony Radakin.

Aktor Daniel Craig, znany z roli agenta 007, honorowy stopień dowódcy Królewskiej Marynarki Wojennej odebrał w Londynie, z rąk szefa jednostki pierwszego lorda morskiego Wielkiej Brytanii, admirała Tony'ego Radakina.

- Cieszę się, że mogę powitać honorowego dowódcę Daniela Craiga w Królewskiej Marynarce Wojennej - przywitał go w oświadczeniu Tony Radakin. - Daniel Craig jest dobrze znany z tego, że od 15 lat gra komandora Bonda, oficera marynarki wojennej, który dba o bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii podczas misji na całym świecie. To właśnie robi prawdziwa Królewska Marynarka Wojenna na co dzień, używając technologii i umiejętności w taki sam sposób, jak sam Bond - stwierdził.

W oświadczeniu podano, że Craig chce wykorzystać swój nowy status wojskowy jako sposób na pomoc brytyjskim rodzinom wojskowym. Komandor porucznik jest siódmym najwyższym stopniem w Królewskiej Marynarce Wojennej.

Craig jako Bond piąty i ostatni raz

Daniel Craig w tym roku po raz piąty pojawi się na srebrnym ekranie w roli brytyjskiego superszpiega w filmie "Nie czas umierać" ("No Time to Die"). W rolę Jamesa Bonda, także komandora, wciela się od 2006 roku. Ten film ma być jego ostatnim w serii. Wcześniej rolę agenta 007 odgrywali Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton oraz Pierce Brosnan.

Do polskich kin 25. odsłona historii Jamesa Bonda trafi 1 października.

Daniel Craig w "Nie czas umierać"Forum Film Polska

Autor:akw/kab

Źródło: CNN, tvn24.pl