Świat

Wypadek kolejowy na duńskim moście. Sześć osób nie żyje, 16 rannych

Świat


6 osób zginęło, a 16 zostało rannych w środę w wypadku kolejowym na moście Storebaelt w Danii - poinformowała duńska policja. Most nad cieśniną Wielki Bełt jest zamknięty w obu kierunkach.

Do wypadku doszło około godziny 7.30.

Duńskie media poinformowały, że plandeka z pociągu towarowego przewożącego partię piwa uderzyła w pociąg pasażerski jadący w przeciwnym kierunku, w stronę Kopenhagi. Spowodowało to, że skład pasażerski musiał gwałtownie hamować.

Duńskie służby nie potwierdziły oficjalnie tych informacji, policja przyznała jednak, że pociąg został przez coś uderzony.

Na pierwszych zdjęciach z miejsca zdarzenia widać naczepy ciężarowe na platformach kolejowych ze zniszczonymi plandekami i osłonami.

Wszyscy, którzy nie potrzebowali pomocy medycznej, zostali ewakuowani i przewiezieni do hali sportowej Nyborg - podały służby. Akcję utrudnia silny sztorm oraz porywisty wiatr. Na pokładzie składu pasażerskiego znajdowało się 131 pasażerów i 3 członkowie personelu.

Most nad cieśniną

Do wypadku doszło na moście Storebaelt nad bałtycką cieśniną Wielki Bełt, który łączy największe duńskie wyspy: Zelandię i Fionię.

Ta ważna przeprawa pozostaje zamknięta dla ruchu. Na pierwszych zdjęciach z miejsca zdarzenia widać tworzące się przed mostem korki.

Wypadek miał miejsce na moście Storebaelt nad Wielkim Bełtem
Wypadek miał miejsce na moście Storebaelt nad Wielkim BełtemGoogle Earth

Autor: mm//now / Źródło: reuters, pap